3 метода за създаване на интелигентни продукти от рециклираната пластмаса
Пластмасовите отпадъци са глобална катастрофа. Според най-новите данни, до 12 милиона метрични тона пластмаса навлизат в океаните всяка година. И само около 10 процента от пластмасата в световен мащаб се рециклира чрез конвенционални канали. Въпреки че е важно да започнем да използваме по-малко пластмаса, все пак трябва да намерим начини да се справим със съществуващите строителни и пластмасови отпадъци. Нашата фирма Лъч 2009 ще Ви помогне,ако имате отпадък, който не знаете как и къде да изхвърлите. Ако държите боклуците да отиват на отреденото за това място, без да замърсявате природата, не се колебайте да се свържете с нас на телефон 0878 196428 или ни пишете на адрес: office@luch2009.bg.
Ще Ви представим три новаторски методи за превръщане на пластмаса в продукти.
Метод 1: Извличане от неочаквани източници
Какво си представяте когато чуете пластмасови отпадъци? Вероятно изхвърлени бутилки отвода или пластмасови торбички. А цигари? Новатори в рециклирането са преобърнали представите с главата надолу, като започват да рециклират малките количества пластмаса, открити в цигарите. Докато цигареният филтър прилича на памук, това всъщност е форма на пластмаса, наречена целулозен ацетат. Получават цигари както от хора, така и от общински програми за събиране, след което се отделя филтъра от хартията, тютюна и пепелта, които се компостират в съоръжения, работещи със замърсени материали.
След това целулозният ацетат се дезинфекцира и разтопява, за да се получи пластмаса, подходяща за различни продукти. Понастоящем тези продукти от рециклираната пластмаса се използват предимно за производството на промишлени продукти като транспортни палети, но може да се използва за много повече продукти. Продуктите, направени от тази рециклирана пластмаса, също могат да бъдат рециклирани.
Метод 2: Използвайте го, за да съживите традиционен занаят
В Кайро, Египет, пластмасовите торбички са превърнати от заплаха за околната среда в суровини. Дизайнерско студио, фокусирано върху принципите на повторната употреба, втъка пластмасови торбички в трайна тъкан, наречена Plastex. Използван за изработка на мека тапицерия, тапицерии, тоалетни складове и други, Plastex може и да се мие . Според основателите на Реформаторското студио, зад Plastex се крие желанието им да променят нашата дефиниция на отпадъците, вдъхновявайки хората да видят потенциала за повторна употреба в други „боклук“.
Метод 3: Превърнете го в строителни блокове
Тухлите буквално са градивните елементи на обществото. За съжаление, те също са източник на нашите природни ресурси. ByFusion доказва, че суровините не трябва да влизат в уравнението. ByFusion е иновативна машина, която превръща пластмасовите отпадъци в строителен материал, наречен RePlast, който може да заеме мястото на бетонни блокове в различни строителни приложения. Процесът ByFusion използва всички видове пластмаси, с изключение на 6 , за да произведе продукт с 95 процента по-ниски емисии на парникови газове от традиционния бетонен блок.
Самата машина ByFusion също е екологична. Производственият му процес използва супер загрята вода и компресия, за да превърне пластмасовите отпадъци в RePlast, като не използва токсични химикали и не обгазява нищо, освен водна пара. Водата, използвана в производствения процес, може да се използва повторно многократно, като остане достатъчно чиста, за да бъде изхвърлена в стандартна канализация. И компаниите, които се интересуват от използването на ByFusion за производството на своите материали, ще се сблъскат с няколко препятствия. Всеки с основен механичен опит може да управлява машината след първоначално обучение.